× بستن تبلیغات
ارزش افزوده

طراحی سایت

مقالت بروز در مورد طراحی سایت

 

برنامه بازاریابی , برنامه جامع بازاریابی, Marketing , فرمت برنامه بازاریابی , برنامه عملیاتی بازاریابی

برنامه بازاریابی موثر

 

در خصوص مشکلات رایج بازاریابی شرکت ها در مقالات قبلی به تفضیل توضیح دادیم. حال در طراحی سایت پرنا آموزش نوشتن یک برنامه بازاریابی موفق را شرح می دهیم. یک برنامه جامع بازاریابی به شما کمک می کند تا به فعالیت های روزانه خود جهت بدهید ، این برنامه شما را برای رسیدن به اهدافتان  راهنمایی می کند ، علاوه بر آن با استفاده از آن می توانید راحت تر موفقیت ها و شکست های خود در بخش ها مختلف را اندازه بگیرید و در نهایت به شما می فهماند که آیا از تمام پتانسیل های موجود استفاده می کنید یا خیر ؟ اگر در  نوشتن برنامه بازاریابی ارعاب دارید اصلا نگران نباشید ، تهیه برنامه از آنچه فکر می کنید ساده تر  است. نیازی نیست که برنامه شما پیچیده باشد یا زمان بسیاری را روی آن صرف کنید . برای ساده سازی کار شما ما 5 قدم اول نوشتن را برای اینکه شما فرمت برنامه بازاریابی را درک کنید توضیح خواهیم می دهیم.

 

قدم اول - اهداف هوشمندانه و قابل اندازه گیری تعیین کنید - S.M.A.R.T-

 

تعیین قدم های هوشمندانه اولین قدم در توسعه یک برنامه بازاریابی است. هدف های برنامه شما باید دقیقا همان اهدافی باشند که برای طراحی سایت خود نیز تعیین کرده اید. به اهداف وب سایت خود فکر کنید و کشف کنید که چگونه از راه بازایابی می توانید به ارزش های خود دست یابید. S.M.A.R.T مخفف 5 کلمه Specific, Measurable, Attainable, Relevant and Timely که هم اکنون توضیح خواهیم داد.

 

 Specific(دقیق)- می خواهید به چه چیزی دست پیدا کنید ، کاملا دقیق و با جزئیات یادداشت کنید و با خودتان صادق باشید. می خواهید آمار بازدیدکننده ها بیشتر شوند ؟ قصد دارید فروش خود را بالا ببرید ؟ قصد دارید برند خود را در بین عموم معروف کنید ؟

 

Measurable(قابل اندازیه گیری) - راه های متفاوت و دقیقی برای اندازه گیری نتایج کمپین بازاریابی خود را پیدا کنید.

 

Attainable(قابل دستیابی)- واقع گرا باشید ، آیا اهداف با توجه به منابع ، بودجه و زمانی که دارید قابل دستیابی هستند ؟ هدر رفتن هزینه یکی از معمول ترین اشتباه های موجود در بین شرکت هاست زیرا معمولا اهدافی غیر قابل دسترس برای خود تعیین می کنند.

 

Relevant(مرتبط با اهداف کسب و کار )-  از خود بپرسید که آیا رسیدن به اهداف مورد نظر در بازاریابی آیا کمک شایانی به پیشرفت کسب و کار شما خواهد کرد یا خیر ؟  مطمئنن همه از افزایش ترافیک  طراحی سایت حرفه ای خود و یا افزایش فالوئر ها خوش حال خواهند شد. ولی این موضوع واقعا کمک شایانی به شما و افزایش فروشتان خواهد کرد ؟

 

Timely(تعیین زمانبندی ) - برای تمامی اهداف خود یک زمانبندی مشخص تعیین کنید . با توجه به زمان میزان پیشرفت خود را مشاهده و آنالیز کنید.

 

برنامه بازاریابی , برنامه جامع بازاریابی, Marketing , فرمت برنامه بازاریابی , برنامه عملیاتی بازاریابی

 

قدم دوم - مشتریان با ارزش را هدف بگیرید.

 

ابتدا شما باید با ارزش ترین مشتریان بالقوه خودتان را شناسایی کنید.  مطمئنا شما دوست دارید که بازدیدکننده های طراحی سایت شما از همین طیف مردم باشند. هدف شما تبدیل مشتریان بالقوه به مشتریان قطعی است این هدف را روی افرادی که بیشترین سود را برای شرکت شما خواهد داشت پیاده سازی کنید. به فکر جذب مشتریان وفادار باشید ، کسانی که مدت زمان طولانی از شما خدمات بگیرند. اگر ترافیک ورودی به وب سایت خارج از این حوزه باشد بسیار بی ارزش خواهد بود. حتی اگر مشتری هم پیدا کنید این مشتریان با ارزش نخواهند بود !

 

برنامه بازاریابی , برنامه جامع بازاریابی, Marketing , فرمت برنامه بازاریابی , برنامه عملیاتی بازاریابی

 

 

قدم سوم - بفهمید چگونه به اهداف مورد نظر دست پیدا کنید.

 

حال که مشتریان بالقوه خود را شناسایی کردید قدم بعدی دستیابی به آن هاست. شما باید بهترین راه های دسترسی به آن ها را شناسایی کنید. برای این کار با گروهی از مشتریان بالقوه خود صحبت کنید ! درست است آن ها را پیدا کرده و خصوص دغدغه ها ، علابق و .. گپ بزنید . علایق آن ها را کشف کنید. شما قصد دارید آن ها را جذب کنید ، پس باید متوجه باشید که ان ها از چه چیز هایی خوششان می آید تا آن ها را ارائه کنید. سپس تمامی اهداف و محتویات طراحی سایت ارزان  Marketing را به گونه ای تنظیم کنید که برای ان ها جذاب باشد. ما متوجه شدیم که بسیاری از مشتریان علاقه ی زیادی دارند تا این اطلاعات را با شما به اشتراک بگذارند.

 

برنامه بازاریابی , برنامه جامع بازاریابی, Marketing , فرمت برنامه بازاریابی , برنامه عملیاتی بازاریابی

 

قدم چهارم- تاکتیک های خود را برنامه ریزی کنید.

 

در این نقطه ، شما باید اطلاعات زیادی در خصوص مشتریان خود به دست آورده باشید. شما می دانید آنها چه اخلاق ها و علایقی دارید و یک استراتژی Marketing برای جذب آن ها در نظر گرفته اید. حال در خصوص تاکتیک ها صحبت می کنیم . هر هزار تومانی خود را به عنوان یک سرباز در نظر بگیرید. شما یک ژنرال هستید که قصد دارید آن ها را به جنگ بفرستید. آیا دوست دارید سربازان خود را در میدان جنگ از دست بدهید ؟ اگر سربازانتان از بین بروند شما مطمئنا نبر را خواهید باخت. تمامی سرمایه خود را در بازاریابی با تمام دقت خرج کنید . کمپین های بازاریابی مثل یک نبرد هستند.  راه های زیادی برای بازاریابی طراحی سایت وجود دارد. سئو ،  شبکه های اجتماعی ، تبلیغات کلیکی و..  . هیچ فرمول و جادویی وجود ندارد که همه را به موفقیت برساند.

 

برنامه بازاریابی , برنامه جامع بازاریابی, Marketing , فرمت برنامه بازاریابی , برنامه عملیاتی بازاریابی

 

قدم پنجم - در خصوص برنامه بازاریابی رقبا جست وجو کنید .

 

یکی از بهترین کار هایی که می توانید در بازاریابی انجام دهید ، تحقیق در خصوص استراتژی ها رقبا است. سپس می توانید یک استراژی مناسب پیدا کرده و آن را بهبود بخشید. ما به هیچ عنوان نمی گوییم که کار یک نفر دیگر را کپی کنید. بهترین برنامه بازاریابی از میان اشتباهات و مشکلاتی که برای شما رخ می دهد به وجود خواهند آمد ! ولی شما می توانید باهوش باشد  و این اشتباهات را به حداقل برسانید. ابزارهای بسیاری برای آنالیز سئو ، طراحی سایت حرفه ای ، شبکه های اجتماعی و.. رقبا وجود دارد . با استفاده از این ابزار ها نقات قوت رقبا را پیدا کنید ، آن ها را بهبود بخشید و اشتباهات آن ها را تکرار نکنید.

در آخر باز هم تکرار می کنیم که صحبت با مشتریان بالقوه را به هیچ عنوان فراموش نکنید ، می توانید اطلاعات بی نظیری از آنها بگیرید.

موفق باشید.

طراحی سایت پرنا

 

نوشته شده در يکشنبه 23 دی 1397ساعت 18:58 توسط ادمین

اشتباهات رایج در بازاریابی شبکه های اجتماعی

 

"بازاریابی شبکه های اجتماعی جواب نمیده " ، این جمله به کرار می شنوم. ولی بازاریابی شبکه های اجتماعی برای شما جواب نمیده چون اون رو به درستی انجام نمی دید. بسیاری از کمپانی ها از تمام توان خود به شبکه های اجتماعی نمی پردازند و صرفا سرسری به آن می پردازند. در حقیقت شرکت ها معمولا از سایر رقبا تقلید می کنند و پس از مدتی به موفقیت نرسیده و دلسرد می شوند.

در این مقاله در طراحی سایت پرنا به اشتباهات رایج در بازاریابی شبکه های اجتماعی می پردازیم. با رعایت این مسائل می توانید به پناسیل واقعی خود برسید !

 

1- عدم توجه به بازاریابی شبکه های اجتماعی به دلیل باور موفق نبودن

 

اگر فکر می کنید که شبکه های اجتماعی برای کسب و کار و طراحی سایت شما مفید نخواهد بود در اشتباه هستید. یک باور اشتباه وجود دارد که شبکه های اجتماعی صرفا برای نوجوان ها و خوره های کامپیوتر است. این موضوع دیگر درست نیست. برای مثال یک تحقیق نشان داده است که بیشتر استفاده کنندگان توییتر در رنج سنی 55-64 و در فیسبوک 45-54 سال هستند. شما می توانید تحقیقات مشابهی نیز پیدا کنید که درستی ادعای بالا را ثابت خواهد کرد.  شبکه های اجتماعی در تمامی سنین اجتماع رسوخ کرده است. شما می توانید با یک استراتژی درست و اجتناب از اشتباهات رایج در بازاریابی شبکه های اجتماعی دسته بالا را نسبت به رقیبان بگیرید.

 

2- نداشتن برنامه در بازاریابی شبکه های اجتماعی

 

مارکتینگ روی شبکه های اجتماعی بدون برنامه صرفا می تواند وقت شما را در طراحی سایت حرفه ای  تلف کند. بسیاری از شرکت ها این اشتباه را انجام می دهند. کمپانی ها  بکاملا "عشقی "  پستی را در شبکه ها ارسال می کنند و آن را اینجا و آنجا share می کنند. نه هدف و برنامه ای !

 

شما باید برای شبکه های اجتماعی هم دقیقا یک برنامه جامع و کامل مانند کسب و کارتان داشته باشید. هدف های معین ، بودجه تخصیص داده شده و برنامه ای جامع و دقیق که شما را در رسیدن به  ارزش هایتان یاری می دهد.

 

3- اندازه گیری KPIs (متغیر های قابل محاسبه که میزان رشد در راه رسیده به هدف را نشان می دهد مانند میزان فالوئرها ) های اشتباه

 

بسیاری از بازاریاب ها هنگام محاسبه متغیر های KPIs بر روی آمار پوچ و بی اهمیت مانور می دهند. یکی از مهمترین آمار بی اهمیت تعداد فالوئر هاست ! معمولا با رشد تعداد دنبال کنندگان بازاریاب ها و مدیران طراحی سایت  خوشحال می شوند.

 

تنها نکته حائز اهمیت در آنالیز socail media تاثیر آن بر رشد کسب و کار شماست و غیر از آن ساید اعداد اهمیتی ندارند !

 

4- تلاش یکسان در تمامی شبکه ها

 

صحبت با کاربران در شبکه های اجتماعی ، خارج از چارچوب معین آنها موثر نخواهد بود. در آلمان نمی توانید اسپانیایی صحبت کنید. با این وجود اکثر کسب وکار ها و طراحی سایت ها این اشتباه را انجام می دهند.

 

هر شبکه اجتماعی مخاطب های خاص ، روش صحبت و چارچوب های خود را دارد. برای مثال در توییتر باید صرفا روی متون جذاب کار کنید ، اینستاگرام برای تصاویر است. نکته مهمی است که بدانید چگونه با کاربران هر شبکه تعامل برقرار کنید.

 

5- عدم توانایی در برقراری ارتباط با کاربران

 

آپدیت مداوم شبکه های اجتماعی شما برای طراحی سایت ارزان تان بیهوده خواهد بود اگر کسی به پست های شما توجه نکند یا اینکه پست ها نشر نشوند و کامنت نگیرند. اگر همچین عکس و العمل هایی دریافت نمی کنید باید استراتژی خود را تغییر دهید.

 

اگر کسی کامنتی برای شما گذاشت حتما پاسخ آن را بدهید. هر پاسخی که مشتری به شما می دهد چه منفی و چه مثبت فرصتی برای صحبت با کاربر را برای شما فراهم می کند. دوستانه و مودبانه صحبت کنید.

 

6-جذب فالوئر هایی که برای شما سودمند نیستند !

 

هزاران فالوئر که تبدیل به مشتری برای شما نخواهند شد هیچ ارزشی ندارند. این فالوئر ها با شما مکالمه ای برقرار نمی کنند و  بهروه وری نخواهند داشت. قصد شما از بازاریابی شبکه های اجتماعی جذب توجه ، ارتباط و مکالمه و ایجاد اعتبار در مشتریان بالقوه است. با رشد درست و برنامه شبکه ، شما می تواند فالوئر هایی را جذب کنید که برای پست های شما و محصولاتتان ارزش قائل هستند.

 

7- فقط صحبت در مورد خودتان کردن

 

آیا دوست دارید با کسی بیرون بروید که صرفا در خصوص خودش صحبت می کند. زود خسته کننده می شود . نه ؟ این مشکلی است که اکثر شرکت هاو طراحی سایت ها  با آن مواجه هستند. همه چیز در مورد آن هاست ،  اخبارشان ، اطلاعیه هایی در مورد خودشان ،  محصولاتشان ، پروژه هایشان و ... . حقیقت این است که این موضوعات برای کسی اهمیت ندارد !

 

در بازاریابی شبکه های اجتماعی نه تنها باید با لحن مناسب و مورد پسند کاربران صحبت کنید ، بلکه باید چیزی را بگویید که آن ها دوست دارند بشنوند.

 

8- استفاده بیش از حد از پست های اتوماتیک

 

یکی دیگر از مشکلات شرکت ها و طراحی وب سایت ها ، استفاده بیش از حد ربات های پست گذار و به طور کلی استفاده از پست های اتوماتیک است. مردم از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند تا با همدیگر ارتباط برقرار کنند. اگر مردم متوجه موضوع اتوماتیک بودن پست ها شوند احساس بدی پیدا خواهند کرد و شما را ترک خواهند گفت. استفاده از پست ها دست نویس و با کیفیت نکته مهمی است.

 

9- اکانت های زیاد در تمامی شبکه های اجتماعی

 

یکی دیگر از اشتباهات رایج در بازاریابی شبکه های اجتماعی این است که شرکت ها و طراحی سایت ارزان  به محض ورود به social media  در تمامی شبکه های موجود اکانت می سازند و سعی در مدیریت تمامی آن ها را با هم دارند. نتیجه این کار این است که با پخش کردن منابع و تمرکز ، نرخ بهره وری شما نیز کاهش خواهد یافت.

 

طبق تجربه ما ، یک متخصص socail media توانایی مدیریت 2-4 شبکه را در آن واحد دارد. باز هم تکرار می کنم یک متخصص ! بهتر است شما نیز تمرکز خود را روی 2-3 شبکه محدود کنید.

 

10- نداشتن سیاست کلی در شبکه های اجتماعی

 

نداشتن یکی سیاست کلی در شبکه های اجتمامی می تواند منجر به اتفاقات خطرناک و خجالت آوری بشود. بدون توجه به این که چه کسی social media شما را مدیریت می کند ، شما باید یک سری قوانین و چارچوب های کلی برای تعیین باید ها و نباید ها تعیین کنید. به طور کلی استفاده از مطالب خشونت آمیز ، نژادپرستی ، سکسیم  ، مذهبی ، توهین آمیز و ... باید نشر داده نشود و قوانین سفت و سختی در این زمینه لازم است.

 

موفق باشید

طراحی سایت پرنا

 

نوشته شده در پنجشنبه 20 دی 1397ساعت 14:35 توسط ادمین

90 نکته در خصوص طراحی UX

 

UX به مجموعه نکاتی گفته می شود با رعایت آن ها و بهبود کارایی می توانید رضایت بازدیدکننده از سایت را افزایش دهید. ما در طراحی سایت پرنا با بررسی و مطالعه رفتار کاربران بهترین و مهم ترین نکات را برای شما عزیزان جمع آوری کرده ایم. با رعایت 100 نکته زیر شما می توانید تجربه خوبی را برای کاربران سایت خود فراهم کنید.

 

جریان

 

1- وب سایت شما باید مانند یک جاده آجر نما باشد . کاربران را با توجه به اهداف خود به آرامی به بخش های مختلف وب سایت هدایت کنید.

2- کاربران ابتدا به المان های قسمت بالایی سایت شما توجه خواهند کرد. مهم ترین قسمت سایت آنجاست.

3- طراحی تمیز و مرتبط به کاربران این اجازه را می دهد که با آرامش به بررسی سایت شما بپردازند.

4- تمامی صفحات شما باید به هم متصل باشند. هیچ صفحه ای نباید "بن بست " باشد تا کاربر برای بازگشت دچار سردرگمی بشود.

5- از طرح ها و الگو های رایج در طراحی سایت استفاده کنید. کاربر را مجبور به یادگیری چیز جدید نکنید.

 

UX

 

اسکرول کردن

 

6-کاربران تا زمانی به اسکرول وب سایت ادامه می دهند که به اطلاعات مورد نیاز خودشان دسرسی پیدا کنند. نکات مهم تر را در قسمت های بالایی قرار دهید.

7-در تمامی قسمت هایی که اسکرول می شوند وب سایت باید از لحاظ گرافیکی جذاب باشد .

8- هرچه طول صفحه بلند تر باشد کاربران علاقه کمتری به اسکرول خواهند داشت.

9- کاربران معمولا اسکرول کردن را بیشتر از کلیک کردن می پسندند. به همین دلیل صفحه نباید خیلی کوتاه باشد و کاربران با کلیلک کردن به قسمت های مختلف هدایت شوند.

 

کنتراست و رنگ بندی

 

10-وب سایت را برای کابران کور رنگ نیز بهینه کنید. رنگ بندی باید تفاوت نسبتا آشکاری داشته باشد.

11- از رنگ آبی صرفا برای لینک ها استفاده کنید.

12- به کنتراست LCD های تلفن های همراه نیز توجه کنید. با کیفیت پایین برخی از گوشی های ، از زیبایی سایت شما کاسته خواهد شد.

13-یک رنگ یونیک برای دکمه CALL TO ACTION خود داشته باشد.

14- رنگ های روشن در المان های بالا و رنگ های تیره در پس زمینه ها استفاده شوند.

 

بارگذاری

 

15 - مطمئن شوید کاربران به آسانی به اهداف مورد نظرشان در خصوص طراحی وب سایت شما برسند .

16- مهمترین چیزی که برای بازدیدکنندگان اهمیت دارد ، در نگاه اول سرعت سایت شماست.

17- مهم ترین مسائل در خصوص بارگزاری ، سرعت بارگذاری سایت ، نحوه بارگذاری المان ها و انیمیشن ها smooth است.

18-قبل از بارگذاری کامل سایت ، بهتر است اسکلت کلی آن بارگذرای شود.

19- متون وب سایت می بایست قبل از عکس ها بارگذاری شوند تا کاربران شروع به خواندن نمایند و بیکار نباشند !

20- تاخیر های بیش از چند ثانیه موجب ترک وب سایت توسط بازدیدکننده خواهد شد.

 

گوشی و تبلت

 

21-لمس کردن المان های سایت روی گوشی ، زمانی که عناصر خیلی کوچک یا به هم نزدیک هستند مشکل است.

22-هر المان به طور میانگین باید یک سانتیمتر مربع با سایر المان ها فاصله داشته باشد

23-اگر کسی با انگشت کوچک دست  طراحی سایت شما را مرور کند ، یعنی المان ها بیش از حد کوچک هستند.

24-گوشه ها و قسمت پایینی وب سایت راحت ترین و سریع ترین مکان برای لمس کردن هستند ( با انگشت شست :| )

25- به هیچ عنوان کاربر را مجبور نکنید برای کامل دیدن وب سایت گوشی یا تبلت را بچرخواند.

26- هیچ عنصری نباید نیاز به دوبار لمس کردن داشته باشد.

27- تعیین کنید که کاربر برای مشاهده وب سایت نیاز به دو دست خود دارد یا با یک دست امکان مشاهده کامل آن وجود دارد.

 

منو

 

28- همیشه راهی ساده برای دسترسی به منو قرار دهید.

29- اگر طراحی سایت حرفه ای  به بیش از 3 یا 4 سرح رسید باید آن را بازطراحی کنید.

30- بهتر است از منو های چسبیده استفاده کنید.

31-منو نباید در مشاهده المان ها تداخل ایجاد کند.

32- منو باید ثابت باشد و در قسمت ها مختلف سایت متفاوت نباشد.

33- عناوین منو ها تا حد امکان کوتاه باشند.

34- حتما از breadcrumbs ها استفاده کنید تا کاربر متوجه شود در حال حاضر کجاست.

35-در گوشی ها و تبلت ها از منو های کوچک استفاده کنید.

36- در صفحات desktop از منو های کوچک استفاده نکنید.

37- در منو های موبایل ، از دسته بندی استفاده کنید.

38- منو بهتر است عمودی باشد تا افقی !

39- اگر از مگا منو استفاده می کنید ، فاصله مناسب بین المان ها را فراموش نکنید.

40- در هنگام استفاده از مگا منو ها ، عناصر قابل کلیک و غیر قابل کلیک را به خوبی تفکیک کنید.

41- ورود ، ثبت نام و جست وجو را داخل منو ها قرار ندهید.

 

فرم ها

 

42- هر عنصر فرم را به صورت مجزا در یک سطر کامل قرار دهید.

43-  بهتر است عنوانین فرم ها خارج از عناصر فرم باشد.

44- فرم ها را سایر عناصر کاملا مجزا کنید.

45- ارور ها مر بوط به هر سطر را همانجا نشان دهید

46- خطا ها در فرم ها باید مشخص ، ساده و مفید باشند.

47- طراحی سایت در گوشی ها خطا ها را در یک محل گردآوری کنید.

 

لینک ها

 

48- لینک ها باید با رنگ آبی یا underline از سایر متون جدا شوند.

49- لینک ها باید شکل لینک باشند !

50- از رنگ آبی یا underline برای سایر متون استفاده نکنید.

51- کاربر نباید پس از کلیک روی لینک متوجه شود که به کجاتر رفته است ، مقصد لینک در طراحی سایت ارزان باید واضح باشد.

52- عکس های وبلاگ یا محصولات همیشه باید قابلیت کلیک داشته باشند.

53- عنواوین تیتر صفحات ویژه باید همیشه ثابت باشند.

54- لینک های بازدید شده را از بقیه لینک ها مجزا کنید.

 

دکمه ها

 

55-دکمه ها باید قابلیت کلیک داشته باشند و از باقی المان ها جدا باشند.

56-دکمه های خاص باید از بقیه بزرگتر باشند.

57- پس زمینه ، لبه ها و شکل ظاهری دکمه ها باید برای کاربر قابل تشخیص باشد.

58- در طراحی فلت ، رنگ دکمه ها باید تک باشد.

59- کاربر در 0.1 ثانیه باید متوجه شود پس از کلیک روی دکمه چه اتفاقی افتاده است.

60- در طراحی سایت ، دکمه هایی که باعث پاک شدن یا تغییر اطلاعات می شوند باید سخت تر کلیک شوند ، خصوصا روی گوشی ها همراه

 

جست و جو

 

61-اگر طراحی سایت ارزان  کوچکی ندارید ، حتما به بخش جست و جو  نیاز دارید.

62- شکل بخش جست وجو باید مانند فرم ها باشد.

63- جست و جو را در در قسمتی واضح قرار دهید ، معمولا بالا سمت راست

64- کاربران وقتی دنبال جست و جو می گردند انتظار یک سطر که قابلیت نوشتن دارد می گردند.

65- طول قسمت جست وجو باید به حد کافی بلند باشد که کاربر تمام جمله خود را ببیند.

 

اسلایدر ها

 

66-اسلایدر ها را فراموش کنید ! کاربر با هر اسلاید جدید قبلی را فراموش خواهد کرد.

67- دکمه های تغییر عکس خصوصا روی گوشی ها همراه چندان واضح نیستند.

68- به جای فلش ، از متن استفاده کنید تا کاربر بداند که در اسلایدر بعدی چه خبر است.

69-تنها 1% کاربران سایر عکس های اسلایدر را در طراحی سایت حرفه ای شما مشاهده می کنند !!

70- اسلایدر هایی که به صورت اتوماتیک تصاویر را تغییر می دهند ، به محض تداخل کاربر نباید به صورت اتوماتیک تغییر کنند.

 

آکاردئون ها

 

71-در گوشی های همراه از آکاردئون ها استفاده کنید تا طول صفحه کمتر شود.

72- در آکاردئون ها قابلیت بسته شدن را نیز قرار دهید.

73- آکاردئون به جای لینک ها در گوشی های همراه

74- آکاردئون ها موجب راحتی کاربر می شوند.

 

نکات و راهنما ها

 

75- هدف اصلی هر صفحه طراحی سایت  باید برای کاربر کاملا واضح باشد.

76- کاربران معمولا در صورت بروز مشکل ، به دنبال صفحه راهنما خواهند گشت.

77- صفحه راهنما را در قسمت های لازم جای گذاری کنید ، نه همه جا

78- صفحه راهنما باید کمی از سایر صفحات متفاوت باشد.

79- حدالمقدور راهنما را خلاصه کنید.

 

آیکون ها

 

80-آیکون ها باید با معنی باشد و علت وجودشان مشخص باشد.

81- از آیکون ها فقط در مواقعی که لازم است استفاده کنید.

 

محتوا

 

82- مهم ترین اطلاعات طراحی سایت حرفه ای ، باید در واضح ترین قسمت قرار گیرند.

83-  نکات کلیدی محتوا را به صورت خلاصه در چند سطر اول توضح دهید.

84- مطالب را اولویت بندی کنید و به ترتیب اولویت قرار دهید.

85-  نکات اصلی را با رنگ یا طرح های خاص مجزا کنید.

86- لوکیشن ، اطلاعات تماس و.. مهمترین اطلاعات برای کاربران گوشی ها هستند.

87- در گوشی ها همراه کاربران صرفا اطلاعات حیاتی شما را می خواهند.

88- اصطلاحات ساده و کامل ، جذاب تر از عبارات قلمبه سلمبه هستند.

 

خوانایی

 

89- بیشتر کاربران ، قبل از خواندن یک دور متن را ورانداز می کنند ، از المان های گرافیکی زیبا استفاده کنید.

90- خوانایی صرفا به معنای راحت تر خواندن نیست ، به معنای چه موقع خواندن نیز هست.

 

طراحی سایت پرنا

بیشتر بخوانید

 

نوشته شده در سه شنبه 18 دی 1397ساعت 17:56 توسط ادمین

بهتر نوشتن مطالب وبلاگ

 

همانطور که قبلا گفتیم ، محتوای خوب پادشاه است . بهترین راه برای موفقیت و کسب رتبه خوب در سئو طراحی سایت محتوای مناسب ، تازه و با کیفیت است. اگر شما قدرت نوشتاری خوبی ندارید هیچ اهمیتی ندارد ، هزاران محتوا نویس و شرکت مرتبط وجود دارند که می توانند کمک حال شما باشند. بسیاری از سازمان ها که وقت لازم و برنامه ای برای استخدام وبلاگ نویس ندارند ، محتوا سایت را از فریلنسر ها خریداری می کنند. اگر چه اگر خود شما شروع به بلاگ نویسی کنید پس از مدتی لحن ، تن و چارچوب مناسب محتوا خود را پیدا کنید.  پس از پی ریزی نحوه نگارش ، می توانید از محتوا نویسان استفاده نمایید. هر کلمه ای که در بلاگ شما استفاده می شود باید نمایان کننده کسب و کار شما باشد.  محتوای ضعیف و نامرتبط صرفا به کسب و کار شما آسیب خواهد رساند . به همین دلیل چینش استراتژی مناسب و متناسب بسیار حائز اهمیت است. اگر تصمیم دارید خودتان مطالب را تهیه کنید و نیاز به کمک دارید ، بهتر است این مقاله را بخوانید.

 

1-خرید محتوا از نویسندگان

 

شما به یک جست وجوی ساده می توانید به سیل عظیمی از وبلاگ نویسان مجرب دسترسی پیدا کنید که با قیمت های متفاوت حاضر به نوشتن محتوا برای طراحی سایت حرفه ای شما  هستند. شروع قیمت مقالات از 30،000 هزار تومن شروع می شود و با توجه به تعداد کاراکتر ها ، کیفیت ، تخصصی بودن و ... قیمت ها افزایش می یابد. اگر قصد استخدام نویسنده دارید حتما پیشینه و نمونه کار های سابق وی را بررسی کنید. علاوه بر آن توجه به بازخورد ها ( تعداد لایک ها ، خواندن کامنت ها و ... ) می تواند به نحوه برخورد عوام با نحوه نگارش نویسنده مورد نظر را برای شما مشخص کند.

 

2- دعوت از نویسندگان میهمان

 

این موضوع در طراحی وب سایت هایی که نامی برای خود دست و پا کرده اند جواب می دهد . شما می توانید در ازای امتیاز دادن به برخی کاربران ، خدماتی مانند وبلاگ نویسی را از آنها بخواهید . البته در این گونه موارد معمولا سطح کیفی مقالات نسبت به مورد اول پایین تر است. در کشور ما بسیار از انجمن ها مانند ، انجمن های بازی ، پزشکی و ... توسط کاربران خودشان وبلاگ نویسی می شوند.

 

3- تشویق کارمندان خودتان برای بلاگ نویسی

 

بعضی اوقات شما می توانید بیشترین کمک را از کارمندان خود بگیرید. جست وجو کنید چه کسب مایل است در وبلاگ نویسی به طراحی سایت شما کمک کند. با مزایا مناسب ، اکثر کارمندان شما علاقه نشان خواهند داد . ممکن است در ابتدا تعدادی از مقالات آن ها نیاز به ویرایش داشته باشد ولی این موضوع پس از گذشت مدتی قابل حل است . با استفاده از کارمندان ، شما محتوا مرتبط تر و حرفه ای تری از لحاظ کیفیت خواهید داشت.

 

4- یک مدیر محتوا استخدام کنید.

 

اگر سازمان شما در زمینه بلاگ نویسی جدی است و بودجه لازم را دارید ، می توانید یک مدیر محتوا برای طراحی سایت ارزان خود استخدام کنید. وظیفه مدیر محتوا بررسی روزانه محتوا ، ویرایش متون ، مدیریت محتوا نویسان ، زمانبندی ارسال وبلاگ ها و بررسی بازخورد مردم نسبت به محتوا شما است. یک مدیر محتوای خوب باید دقیق ، ریز بین و با برنامه باشد. علاوه بر آن خود باید نویسنده  و ویرایشگر ماهری باشد . علاوه بر آن باید اطلاعات جامعی نسبت به استراتژی های شبکه های اجتماعی داشته باشد.

 

موفق باشید

طراحی سایت پرنا

 

 

 

نوشته شده در دوشنبه 17 دی 1397ساعت 17:03 توسط ادمین

استراتژی های مناسب برای یک سایت

اینکه بگویید من یک طراحی سایت بهتر می خواهم ، دقیقا به این مفهوم است که یک کسب و کار بهتر می خواهید. قصد دارید بهره وری را افزایش دهید ؟ به دنبال سود بیشتر هستید ؟ شاید هم می خواهید رضایت مشتری ها را بالا ببرید. این سوالات می تواند مفاهیم متفاوتی برای مردم داشته باشد. نکته این جاست، تنها داشتن این ایده که یک سایت بهتر می خواهید نمی تواند کمک شایانی به شما بکند ! البته بیشتر مردم پس از صرف هزینه متوجه این مهم خواهد شد.

 

اهداف سایت هوشمندانه هستند ؟

برای تعیین هدف سایت شما باید از قانون S.M.A.R.T استفاده کنید . این قانون مخفف کلمات Specific, Measurable, Attainable, Relevant, Timely می باشد که به ترتیب به معنای دقیق ، قابل اندازه گیری ، قابل دستیابی ، مرتبط و به موقع است. مدیران خوب همیشه با آمار و ارقام سروکار دارند. اهداف شما باید شفاف و متمرکز بر کسب و کار شما باشد وگرنه شکست خواهند خورد.

 

چند مثال از اهداف هوشمندانه :

حال که متوجه منظور ما از اهداف هوشمندانه شدید ، نگاهی به رایج ترین اهداف سایت برای دپارتمان های مختلف می اندازیم.

  • بازاریابی - افزایش ترافیک ،  تعیین چشم انداز جدید و بهبود رابطه با مشتریان فعلی
  • فروش - بهبود فروش با پشتیبانی از تیم فروش و و بهبود روابط
  • پشتیبانی مشتری - افزایش رضایت مشتری با بهبود خدمات پشتیبانی
  • وبمسترها - راحت تر شدن کار تولید محتوای قوی و تازه

 

اهداف بازاریابی طراحی وب سایت

بخش بازاریابی اصولا قصد دارد تا چشم انداز های جدید را جذب و درگیر کند ،  استراتژی سایت را تعیین کند ، برند کمپانی را بهبود بخشد و آگاهی عمومی را از طراحی سایت شما بالا ببرد . برخی از مثال های  اهداف بازاریابی وب سایت :

 

کشف بازار های دست نخورده :

این هدف  یکی از مهم ترین و قابل بحث ترین ها برای شرکت هایی است که تمام تلاششان روی کشف بازار جدید و دست نخورده مشتریان بالقوه است. تلاش این هدف بهبود فروش  با بهبود بازارایابی روی این قسما های کشف نشده بازار است. برای اندازه گیری بهتر توصیه میکنیم فروشی که از این طریق به دست می آورید را با درصد اندازه گیری کنید.

 

میزان آگاهی مردم از سایت شما :

این هدف به این موضوع اشاره داره که طراحی سایت ارزان  شما تا چه حد در بین مردم شناخته شده است و آیا محصولات و خدمات جدید شما به خوبی به کاربرانتان معرفی می شود ؟

 

اهداف فروشگاه های آنلاین

تمامی تمرکز و اهداف فروشگاه های آنلاین بر روی بهبود فروش متمرکز می شود که باید هم همینطور باشد. چند مثال از اهداف وب سایت های فروشگاهی

 

بهبود فروش !

این هدف سایت محبوب ترین در تمامی فروشگاه های آنلاین است که محصولات یا خدماتشان را به فروش برسانند. در این حوزه هم پیشنهاد ما اندازه گیری فروش بر اساس درصد است. برای مثال فروش ماهیانه 20% افزایش یافته است.

 

بهبود نرخ تبدیل فروش

نرخ تبدیل توانایی طراحی سایت در تبدیل یک بازدیدکننده به مشتری است. این هدف بیشتر به کار فروشگاه هایی می آید که قصد دارند تمامی بار فروش را بر دوش وب سایت قرار دهند. این هدف می تواند در خصوص آنالیز  کیفیت ترافیک بازدید کنندگان  نیز به شما کمک کند. قبل از تعیین این هدف شما می بایست نرخ فعلی تبدیل سایت را بدانید.

 

بهبود پشتیبانی فروش

 

اگر نقش طراحی سایت حرفه ای شما بهبود رابطه با مشتری و همچنین پشتیبانی در حین فرایند فروش است این هدف می تواند به کار شما بیاید.شاید کمی عجیب باشد که هدف اصلی سایت فروش نیست بلکه بهبود رضایت مندی مشتری است . این موضوع می تواند به بازاریابی آفلاین شما کمک شایانی بکند و مشتریان راضی برای شما بازار های جدید خلق کنند.

 

بیشتر بخوانید

طراحی سایت پرنا

نوشته شده در يکشنبه 15 مهر 1397ساعت 19:39 توسط ادمین

10 اشتباه در بازاریابی آنلاین

 

کسانی که اطلاعات کاملی در خصوص بازاریابی آنلاین دارند می توانند یک کتاب کامل در خصوص اشتباهات رایج در این حوزه بنویسند (راستش 10 کتاب ) در این مقاله تیم تحریریه طراحی سایت پرنا در خصوص رایج ترین اشتباهات تمرکز کرده است. این اشتباهات شامل تمامی مسائل مانند سئو ، شبکه های اجتماعی ، تبلیغات و ... می شود. تمامی تلاش ما در این مقاله این است که شما اشتباهات خود را دریابید و تلاش و زمان خود را روی مسائلی که واقعا تاثیر گذار هستند قرار دهید.

 

1- رعایت نکردن اصول بازاریابی برای وب سایت خودتان

 

نمی توانم به شما بگویم که چند بار با این موضوع رو به رو شده ام. مردم با این ایده ساه لوحانه به شرکت می آیند که یک وب سایت خودش به طرز معجزه آسایی مشتری جذب خواهد کرد و روزانه میلیون ها نفر سایت را بازدید می کنند. امروزه حدود 1 میلیارد وب سایت در دهکده جهانی وجود دارد. همانگونه که شرکت شما بدون بازاریابی به هیچ می رود ، وب سایت هم دچار همین سرنوشت خواهد شد. بدون بازاریابی آنلاین ترافیک ورودی به طراحی سایت شما بسیار محدود و حتی صفر است . بدون ترافیک بازدیدکنندگان انتظار فروش کالا یا خدمات را نداشته باشید.

راه حل : برای بهره وری از سایت خود ، بازاریابی ، تولید محتوا و سئو را جدی بگیرید و مصر باشید !

 

2- انتظارات غیر واقعی داشتن

 

مورد بعدی که خیلی با آن رو به رو می شویم ، انتظارات غیر واقعی مشتریان است. بسیاری از مدیران و سهامداران اهدافی غیر واقعی در زمانی کوتاه مد نظر قرار می دهند. این موضوع از آنجایی نشات گرفته است که مردم گمان می کنند ایده های آنلاین خیلی زود به ثمر می نشینند. برای مثال شخصی اخیرا به شرکت ما آمد و از اهدافش برای داشتن 500 هزار بازدید کننده مجزا برای یک سال سخن می گفت. جالب این جاست که پس از کمی صحبت ما متوجه شدیم که منظور او 500 هزار مشتری است که خرید از طراحی سایت وی انجام داده اند. نه بازدید کننده !! بیشتر مردم ، حتی کسانی که اطلاعی در حوزه بازاریابی آنلاین ندارند می دانند که این هدف نا ممکن است.

 

راه حل : اهداف منطقی ، با توجه به موقعیت فعلی سایت خود تعیین کنید.

 

3- گول تبلیغات عجیب غریب را خوردن !

 

بله ! همه ی شما با این جملات که در یک ماه به رتبه یک گوگل می رسید و ... آشنایی دارید . همگی آن ها جذاب هستند. یک میانبر سریع ! در این تبلیغات آمده که سیل ترافیک بازدیدکنندگان به سایت شما سرازیر می شوند. به طور کلی شرکت های زیادی هستند که با استفاده از تکنینک های سئو کلاه سیاه سعی در گول زدن شما دارند. بگذارید حقیقتی را به شما بگوییم ، این تکنیک ها با گول زدن موتور های جست و جو در کوتاه مدت جواب می دهند. درست خوانید ! ولی پس از مدتی که شما تمامی پول را به شرکت سئو داده اید ناگهان گوگل شما را پنالتی خواهد کرد و پس از آن بازگشت به رتبه های خوب تقریبا غیر ممکن است :| زیرا گوگل شما را به عنوان یک سایت متقلب دسته بندی خواهد کرد. می توانید امتحان کنید :)

راه حل : صرفا با استفاده از تکنیک های کلاه سیاه و قانونی رتبه خود را بالا ببرید . کمی بیشتر طول خواهد کشید ولی پس از آن جایگاه مستحکمی دارید.

 

4- بازاریابی آنلاین بی هدف ، برای تمامی مردم

 

بیشتر کمپانی ها به اشتباه ترافیک ورودی طراحی سایت  را مبنای موفقیت قرار می دهند. اگر بازدیدکننده بیشتری داشته باشند خوشحال خواهند بود. مهم تعداد بازدیدکننده ها نیست ، تعداد مشتریانی است که از آن بازدیدکننده ها جدب شما می شوند. شما باید اهداف مشخصی داشته باشید و صرفا برای بازار هدف خود برنامه ریزی و بازاریابی کنید.

 

راه حل : صرفا برای مشتریان بالقوه بازاریابی کنید نه تمامی مردم بازدید کننده مهم نیست مهم مشتری و پولی که وارد حساب شما می شود است !

 

5-شرکا و ابزار مناسب نداشتن

 

بازاریابی آنلاین امروزه بسیار پیچیده و سخت شده است. فاکتور ها ، المان ها و عناصر بسیاری امروزه برای موفقیت لازم هستند. شما باید تمامی عمر خود را صرف مطالعه و تحقیق کنید تا در یک زمینه متخصص شوید. منظور چیست ؟ تنهایی موفق نخواهید شد ! ما هرگز کسی را ملاقات نکرده ایم که در تمامی مسائل بازاریابی آنلاین متخصص باشد و مطمئن هستیم که ملاقات نخواهیم کرد ! چرا هستند کسانی که در چند زمینه اطلاعاتی دارند ولی آنها هم نیاز به کمک دارند. همین موضوع در ابزار های لازم برای موفقیت هم صدق می کند . شما برای پیشرفت نیازمند ابزار مناسب برای بررسی آمار سئو ، بازدید ، فروش و .. هستید.

 

راه حل : افراد مناسب را جذب کنید ، به یاد داشته باشید که با احساس خود جلو نروید ! مهم نیست که از آنها خوشتان می آید یا خیر ، مهم این است که به درد کار شما بخورند.

 

6- دسته کم گرفتن هزینه های بازاریابی آنلاین

 

یک باور رایج غلط در عموم مردم رواج دارد و آن این است که بازاریابی آنلاین رایگان است. حتی اگر شما تمامی تلاش خود را روی انواعی از بازاریابی آنلاین که هزینه مستقیم ندارند معطوف کنید ، مانند سئو باز هم آن را ارزان به دست نخواهید آورد. هزینه برای یک طراحی سایت حرفه ای و نداشتن پول برای بازاریابی آنلاین مانند خرید یک ماشین و پول بنزین نداشتن است. بهتر است قبل از طراحی سایت بودجه یک سال بازاریابی را کنار بگذارید . این بودجه بین 30 تا 50 درصد هزینه طراحی سایت است.

 

راه حل :  به اندازه 20 تا 50 درصد هزینه طراحی سایت را برای بازاریابی کنار بگذارید.

 

7- تنها به تبلیغات پولی امید داشتن

 

نکته مثبت تبلیغات درست پولی این است که معمولا بهره وری دارند. علاوه بر آن ، تبلیغات اینترنتی سریع ترین راه برای رسیده به ترافیک مناسب در طراحی سایت ارزان شما است. ولی خوب این تبلیغات چند نکته منفی هم دارند . اول از همه اینکه به شدت گران هستند ، نتایج آنها معمولا کوتاه مدت است و پس از مدتی از بین می روند. به همین دلیل شما نباید به تبلیغات به عنوان منبع اصلی ترافیک بازدیدکنندگان نگاه کنید. شما بیاد چند استراتژی ترکیب شده داشته باشید . علاوه بر تبلیغات باید بر روی سئو ،  شبکه های اجتماعی و همچنین ایمیل مارکتینگ متمرکز شوید. درست است که این استراتژی ها معمولا زمانبر هستند ولی معمولا نتایج بلند مدتی در پی دارند. با این تفاصیل تبلیغات پول می تواند کمک شایانی به پیشرفت و موفقیت شما بکند. اگر بودجه خوبی دارید می توانید از آن در تبلیغات استفاده کنید.

 

راه حل : چند استراتژی ترکیبی داشته باشید ، صرفا به تبلیغات پولی اتکا نکنید.

 

8- تجزیه و تحلیل نکردن نتایج بازاریابی آنلاین

 

توجه نکردن به آمار و نتایج بازاریابی آنلاین  یکی از گناهان بزرگ بازاریابی است که می توانید انجام دهید! از کجا می فهمید که چیزی نتیجه بخش است اگر بازخورد ها را بررسی نمی کنید. با این حال این اشتباه یکی از رایج ترین هاست. تا زمانی که ترافیک به رشد خود ادامه دهد مدیران شرکت ها  خوش حال هستند . این کار دقیقا مانند قمار است ، زمانی همه چیز را می بازید ولی دلیلش را نمی دانید !

 

راه حل : همیشه نرخ بهره وری بازاریابی آنلاین  را بررسی کنید.

 

9- نداشتن برنامه برای بازاریابی

 

حالا به گناه کبیره حوزه بازاریابی آنلاین  می رسیم ! نداشتن برنامه . برنامه ریزی درست اصلی ترین نکته برای موفقیت طراحی سایت  و شرکت شماست. قبل از اینکه حتی هزار تومان خرج کنید باید یک برنامه مدون و هدفمند داشته باشید. هیچ چیز بدتر از استراتژی " هرچه پیش آید خوش آید " نیست . با این کار شما سرمایه خود را بدون اینکه متوجه شوید واقعا چه چیزی را به دست آوردید خرج می کنید. این کار بودجه و زمان شما را بیهوده خرج خواهد کرد. در مقابل با داشتن یک برنامه می توانید حتی به طور روزانه نتایج را بررسی کنید و پیش روید.

 

راه حل : هر چه قدر هم که زمان لازم است صرف کنید تا یک برنامه دقیق و تدوین شده داشته باشید.

 

10- توجیه و بهانه :|

 

هنوز هم قانع نشدید که به یک برنامه برای بازاریابی آنلاین خود نیاز دارید. اگر نه حتما دلایلی برای شم خود دارید، در این قسمت رایج ترین شک های موجود را معرفی می کنیم :|

 

استراتژی های بازاریابی آنلاین  برای تجارت های بزرگ است ، ما شرکت کوچکی هستیم.

استراتژی های بازاریابی آنلاین برای کسب و کار است نه طراحی سایت ارزان

وقت ندارم که یک استراتژی های بازاریابی آنلاین بنویسم.

من دوست دارم انعطاف پذیر باشم ، یک استراتژی منو محدود می کنه

 

موفق باشید !

طراحی سایت پرنا

نوشته شده در چهارشنبه 4 مهر 1397ساعت 19:07 توسط ادمین

بلاکچین همان اینترنت جدید است ؟

 

بلاکچین بدون شک یک اختراع یونیک و بی نظیر است. این تکنولوژی ساخته یک گروه یا شخص ناشناس است که با نام pseudonym شناخته می شود یا می شوند ! اما Blockchain   به مرور زمان تبدیل به چیزی عمیق تر شد. امروز خیلی ها این سوال رو از من می پرسند که بلاک چین چیست ؟ در این مقاله که توسط تیم طراحی سایت پرنا نوشته شده است می خواهیم به این سوال پاسخ دهیم.

 

با توزیع اطلاعات دیجیتال ( نه کپی شدن ) بلاک چین موفق به ساخت نوعی اینترنت جدید شده است. این تکنولوژی برای اولین بار توسط گروهی که بیت کوین رو ایجاد کرده ساخته شده است. تیم سازنده این تکنولوژی هم اکنون به دنبال راهی برای استفاده از بلاک چین در سایر تکنولوژی های موجود است.

 

به بیت کوین طلای دیجیتال گفته می شود ، چرا ؟ چون تا به امروز ارزش این -ارز - به 9 میلیارد دلار می رسد. علاوه بر آن بلاکچین می تواند در سایر کالای های دیجیتالی به کار برود. مانند اینترنت یا حتی ماشین شما ... شما نیاز ندارید تا با نحوه کار Blockchain   آشنا باشید تا از آن استفاده کنید. هر چند اگر کمی در خصوص این تکنولوژی بدانید متوجه خواهید شد که چرا به آن انقلابی می گویند. امیدواریم از این مقاله لذت ببرید ...

 

یک پایگاه داده توزیع شده

 

در بلاکچین ، به جای اینکه اطلاعات در یک پایگاه داده مانند طراحی سایت حرفه ای و ...  ذخیره شوند ، در هزاران کامپیوتر موجود در جهان ثبت می شود و به طور منظم نیز آپدیت می شود. بنابراین داده های ی که بر روی بلاک چین نگهداری می شوند در تعداد زیادی دیتابیس توزیع و به طور مداوم به روز می شوند. این کار مزایایی را در پی دارد. ابتدا اینکه تمامی اطلاعات در یک مکان ذخیره نمی شوند ، یعنی اطلاعات کاملا عمومی هستند. علاوه بر به متمرکز نبودن داده ، هیچ هکری امکان دسترسی به اطلاعات را نخواهد داشت !

 

طول عمر و نیرومندی بلاکچین

 

فناوری بلاکچین کاملا بر اساس نیرومندی ایجاد شده است. با ذخیره سازی اطلاعات در میلیون کامپیوتر موجود در جهان

1- هیچ شخص ، دولت و کمیته ای توانایی کنترل داده ها و سواستفاده از آن و طراحی سایت آن را نخواهد داشت.

2- هیچ نقطه ضعفی در آن وجود ندارد !

بیتکوین در سال 2008 ایجاد شد . از آن موقع تا به حال بدون مشکل جدی عمل کرده است. یعنی هیچ مشکلی از قبیل هک شدن  و ... برای آن ایجاد نشده است.

 

شفاف و خراب نشدنی !

 

شبکه بلاکچین با رضایت و موافقت عمومی به کار خود ادامه داده است. این سیستم هر 10 دقیقه خودش را چک می کند تا در صورت بروز مشکل آن را اصلاح کند. تکنولوژی Blockchain هر تراکنشی را که در طول این ده دقیقه انجام شده است را  با سیستم خود تطبیق می دهد. هر کدام از این تراکنش ها یک بلاک نامیده می شوند.

1- تمامس اطلاعات کاملا شفاف و به صورت عمومی در کامپیوتر های مختلف ذخیره می شوند.

2-اختلال در عملکرد و تلاش برای هک یا سواستفاده از اطلاعات در این شبکه غیر ممکن است.

طراحی سایت ارزان

ادامه دارد ...

طراحی سایت پرنا

نوشته شده در دوشنبه 2 مهر 1397ساعت 21:19 توسط ادمین

ديتا ماينينگ چيست؟

 

امروز در طراحی سایت پرنا در خصوص دیتا ماینینگ یا داده کاوی صحبت می کنیم.

دیتا ماینینگ به  استخراج اطلاعات نهان یا الگوها و روابط مشخص ،  در حجم زیادی از داده‌ها در یک یا چند بانک اطلاعاتی بزرگ گفته می‌شود.

ابزار داده کاوی به کمپانی های بزرگ ، امکان پیشبینی ترند ( چیز هایی که به زودی فراگیر می شوند ) های آینده را می دهد.

 

پارامتر های دیتا ماینینگ

 

در Data Mining ، قوانین و قواعدی - اگر و سپس های تکرار شونده  -  به وسیله آنالیز داده ها شکل گرفته اند. پس از آن با استفاده از شاخص های حمایتی با اهمیت ترین روابط بین داده های ورودی شناسایی می شوند.

با توجه به این که یک داده چند بار تکرار شده باشد ، اهمیت آن داده بالاتر می رود و پیش بینی های مربوط به ان دقیق تر خواهند بود.

به زبان ساده تر ، برای مثال طراحی سایت گوگل کلماتی را که آمریکایی ها جست وجو می کنند را در دیتابیس خود ذخیره می کند ، پس از آن کلماتی که بیشتر توسط مردم جست وجو شده اند داده کاوی می شوند .  به وسیله این اطلاعات  ،گوگل متوجه ان خواهد شد که چه چیزی به زودی تبدیل به نیاز اساسی بازار آمریکا خواهد شد. (تصور کنید با این اطلاعات چه کار ها که نمی شود کرد ! )

 

پارامتر دیگری که در داده کاوی اهمیت دارد توالی یا تحلیل مسیر نامیده می شود. این الگو به این معنوی است یک اتفاق در بازار یا هر جای دیگری ، می تواند  باعث بروز اتفاقاتی زنجیر وار شود که روز زندگی همه ی ما تاثیر بگذارد.

یک توالی یک لیست مرتب از موارد و داده های مرتبط است که در بسیاری دز دیتابیس های یافت شده اند.  پس از آن با استفاده از الگوریتم های طبقه بندی داده ها و اتفاقاتی که ممکن است روی یکدیگر تاثیر داشته باشند یافت می شوند.

 

سپس الگوریتم های خوشه بندی داده ها و حقایقی که پیش از این پنهان بوده اند را شناسایی و تبدیل به اسناد قابل رویت می کند. الگوریتم های خوشه بندی گروهی از اشیا و  اتفاقات و داده هایی هستند که به نوعی با هم شباهت دارند.

 

ابزار ها و تکنیک های داده کاوی

 

ابزار های داده کاوی در بسیاری از مسائل مربوط به حوزه تحقیقاتی مانند ریاضیات ، فرمانشناسی ، ژنتیک ، بازاریابی و  طراحی سایت حرفه ای استفاده می شوند.

تکنیک های داده کاوی به معنای کنترل و جهت دهی به احساسات و افکار و همچنین پیش بینی رفتار مشتری به کار می روند. در صورت استفاده درست از این ابزار ، یک کسب و کار می تواند با پیشبینی های درست  به طور کامل خود را از رقبا جدا کند

Web mining هم نوعی دیتا ماینینگ محسوب می شود که در طراحی سایت ها کاربرد دارد و به منظور مدیریت ارتباط با مشتری ها به کار می رود. Web mining تکنیک های داده کاوی را با تکنیک ها دسته بندی داده قدیمی در حوزه وب ادغام  می کند.

Web mining رفتار یک مشتری را بررسی و پیش بینی می کند و بهره وری یک طراحی سایت ارزان را تا حد زیادی افزایش می دهد.

یکی دیگر در کاربرد های داده کاوی در حوزه machine learning یا یادگیری ماشین کاربرد دارد . یادگیری ماشیم نوعی از Data Mining که با استفاده از الگوریتم های مشخص به یادگیری و پیش بینی می پردازد.

 

نتیجه

به طور کلی مزایای دیتا ماینینگ توانایی شناسایی و کشف الگو ها و ارتباطات مخفی داده ها است که توانایی پیش بینی را به شرکت ها می دهد و می تواند به شدت تاثیر گذار باشد.

مقاله با پایان رسید در صورتی که سوالی در این مورد دارید می توانید با ما در تماس باشید :)

طراحی سایت پرنا

 

 

 

 

 

نوشته شده در چهارشنبه 3 مرداد 1397ساعت 18:28 توسط ادمین

machine learning

machine learning  (به فارسی یادگیری ماشین یا فراگیری ماشین ) دسته ای  از الگوریتم های به هم پیوسته و پیچیده است که باعث می شود نرم افزار به مرور زمان در محاسبه پاسخ ها ، دقیق و دقیق تر شود. بدون اینکه برنامه نویسی نرم افزار تغییری کند.

امروز در طراحی سایت پرنا در خصوص machine learning صحبت می کنیم. مقاله را تا انتها بخوانید و درصورتی که سوالی دارید با ما در تماس باشید.

فرضیه اصلی یادگیری ماشین ، ساخت الگوریتم هایی است که بتواند داده ها را دریافت کند و نتیجه آن داده را پیش بینی کند ، در حالی که در همین حین در حال تولید پاسخ است و ورودی های داده پشت هم وارد می شوند.

پروسه هایی که در فراگیری ماشین ماشین در جریان اند ، تا حد زیادی شبیه Date mining هستند.

هر دوی آنها نیاز دارند تا به کاوش در میان داده ها بپردازند و رفتار های نرم افزار و سخت افزار را مطابق داده ها تنظیم کنند.

بسیاری از مردم ، به نوعی machine learning را مشاهده کرده اند . برای مثال وقتی شما به فروشگاه اینترنتی می روید و در قسمت کتاب ها به جست وجو می پردازید ، دفعه بعد که وارد سایت مورد نظر بشوید با پیشنهاد های لحظه ای یا ویژه  کتاب  رو به رو خواهید شد.

این اتفاق به این دلیل می افتد که ، machine learning سعی دارد تا حد ممکن  سایت را برای هر شخص منحصر به فرد کند. المان هایی که شما در یک طراحی سایت مشاهده می کنید با شخص دیگری که در همان سایت است متفاوت است.

برخی دیگر از استفاده های فراگیری ماشین در حوزه وب : تشخیص ربات ها ، اسپمر ها ، امنیت شبکه ، ساخت feed های جدید و ...

 

machine learning چگونه کار می کند ؟

الگوریتم های یادگیری ماشین به دو دسته نظارت شده و بدون نظارت طبقه بندی می شوند.الگوریتم های دسته نظارت شده نیازمند یک متخصص داده در طراحی سایت یا غیره  است که با هوش ماشین هم آشنایی داشته باشد تا داده و نتیجه مورد انتظار را تولید و دریافت کند. در طول تمرین متخصص داده با ماشین ، وی مشخص می کند که چه داده ها ، متغیر ها ، المان ها و ... باید در اختیار ماشین قرار بگیرند. همچنین با انجام تست ها مختلف سعی در بهبود هوش مصنوعی ماشین دارد تا دایره دیتای ورودی را بیشتر کند.

 

الگوریتم های بدون نظارت نیازی به تمرین دادن و همچنین محدود کردن داده های ورودی ندارند. به جای آن ، این گونه ماشین ها یک روش تکراری به اسم deep learning را بار ها و بارها انجام می دهند تا سرانجام به نتیجه برسند. الگوریتم های بدون نظارت برای کارهای سخت تر و پیچیده تری نسبت به دسته نظارت شده مورد استفاده قرار می گیرند.

 

مثال هایی از machine learning

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین امروزه به طور مکرر در نرم افزار ها مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از معروف ترین مثال های ما در این زمینه ، feed های فیسبوک است. اگر شما پست های چند نفر از دوستانتان را بیشتر لایک کنید، پس از مدتی فیسبوک بیشتر پست های همان دوستان را به شما نشان خواهد داد.

در پشت صحنه  هوش مصنوعی طراحی سایت حرفه ای  فیسبوک ، آنالیز ایستا و آنالیز پیشبینی شونده وجود دارند که با استفاده از آن ها الگوی رفتاری شما در اختیار فیسبوک قرار می گیرد و فراگیری ماشین فیسبوک ،برای راضی نگاه داشتن الگوی شما سعی می کند.

حال اگر پست های دوستان خود را پس مدتی لایک نکنید ، این الگو مجددا تغییر خواهد کرد.

یکی دیگر از مهمترین کاربرد های فراگیری ماشین ، استفاده از این تکنولوژی در ماشین های بدون سرنشین است. هوش ماشین در تمامی لحظه ها در حال شناسایی عناصر محیط و انجام عمل های متقابل برای سالم نگه داشتن ماشین است.

 

آینده  machine learning

 

با توجه به این یادگیری ماشین دهه ها است که وجود دارد. با در هم تنیده شدن با  هوش مصنوعی ، این روزها با قدرت بیشتری بر سر زبان ها افتاده است.

فراگیری ماشین این روز ها در نرم افزار ها و وسایل قدرتمند ترین شرکت ها در حوزه تکنولوژی مانند آمازون ، گوگل ، مایکروسافت  و ... استفاده میشود . همه ی این شرکت در همین حال که ما در حال نوشتن این مقاله هستیم در حال مطالعه و تحقیق برای بهبود  machine learning خود هستند.

با افزایش اهمیت  فراگیری ماشین و کارآمد تر شدن هوش مصنوعی در وسایل روزمره ما ، جنگ بر سر موضوع machine learning تشدید خواهد شد.

طراحی سایت پرنا ، طراحی سایت ارزان |:

 

 

 

نوشته شده در پنجشنبه 28 تير 1397ساعت 11:23 توسط ادمین

 

آموزش سئو سریع وب سایت برای تازه کاران (قسمت سوم )

 

طراحی سایت پرنا در این مقاله به ادامه مقاله " سئو سریع وب سایت " می پردازد.

در قسمت قبل در خصوص فاکتور های اصلی موتور های جست و جو برای رتبه بندی صحبت کردیم.

و در خصوص نکاتی که شما برای بهبود سئو باید انجام دهید مطالبی ارائه کردیم . در خصوص هاستینگ و برنامه نویسی و کد های تمیز نکاتی گفتیم.

آموزش سئو سریع برای تازه کاران ، چگونه سریع رتبه خوبی بگیریم ؟

آموزش سئو سریع برای تازه کاران ، چگونه سریع رتبه خوبی بگیریم ؟(قسمت دوم ) 

و حال ادامه مقاله ...

 

#3 طراحی

در حالی که طراحی سایت ( منظور ظاهر و قالب است ) برای موتور های جست و جو مهم نیست ، چینش عناصر و از همه مهمتر منوی شما می تواند به طور غیر مستقیم بر روی سئو تاثیر بگذارد.

 

سئو سریع وب سایت , آموزش سئو سریع وب سایت , سئو وب سایت برای تازه کاران , سئو مبتدی وب سایت , سئو وب سایت آسان

 

برای مثال در تصویر بالا ، در صورت بازدید سایت در حالت گوشی ، بالافاصله با فرم ثبت نام رو به رو خواهید شد که آزارهنده است.

 

#4 محتوا

مردم چرا به وسیله  موتور های جست و جو به طراحی سایت حرفه ای شما می آیند ، برای اینکه به دنبال محتوا هستند. توانایی تولید محتوایی که نیاز های مردم را بر آورده کند میزان موفقیت دائمی شما در حوزه سئو را تعین خواهد کرد.

 

#5 سئو در صفحات سایت

سئو صفحات ، اصول و قواعدی هستند که شما برای رسیدن به موفقیت باید در تمامی صفحات سایت به کار ببرید.

متاسفانه این قواعد میانبر و راه سریع ندارند . شما باید مصمم باشید ولی بعد از اینکه به نتیجه رسیدید موضع شما بسیار قدرتمند خواهد بود .

این لیست کار هایی است که باید رعایت کنید :

 

URL صفحات : باید کامل ، قابل خواندن و شامل کلمه کلیدی اصلی شما باشد.

www.yoursite.com/your-page-URL

 

عنوان سئو :

عنوان سئو همان چیزی است که با رنگ آبی در صفحه لیست موتور های جست و جو آورده می شود.

این عنوان هم باید  کامل ، قابل خواندن و شامل کلمه کلیدی اصلی شما باشد.

 

سئو سریع وب سایت , آموزش سئو سریع وب سایت , سئو وب سایت برای تازه کاران , سئو مبتدی وب سایت , سئو وب سایت آسان

 

تگ ها H :

یکی از مهمترین اصول سئو طراحی سایت ! عنوان اصلی باید حتما تگ <h1>  باشد .  بنا بر اقتضا از سایر تگ ها (<h2> <h3> <h4> ... ) نیز حتما استفاده کنید.

محتوا :

یکتا و بی همتا ( کپی نشده ) ، مفید و سودمند و از همه مهمتر اینکه در خصوص یک موضوع خاص باشد.

کلمات کلیدی :

کلمات کلیدی را در عنوان سئو ، و URL به کار ببرید. پس از ان در هر پاراگراف یک بار از آن استفاده کنید ( به صورت درست ! )

استفاده از عکس ها :

در میان متن ها برای تنوع از عکس های مربوط استفاده کنید. قبل از ان حتما آن ها را بهینه کنید.

متن جایگزین عکس ها فراموش نشود.

لینک ها میان سایتی ! :

مقالاتی که به هم مرتبط هستند را وصل کنید .

بهینه سازی برای موبایل : علاوه بر اهمیت واکنشگرا بودن سایت ، از لحاظ حجم و سرعت نیز سایت ها باید بهینه باشند.

 

با طراحی سایت منطبق بر سئو ، بسیاری از این قدم ها برای شما انجام خواهند شد.

 

معنی محتوای با ارزش چیست ؟

امروزه ساخت محتوای با ارزش به یکی از سخت ترین چالش های ممکن برای طراحی سایت ارزان تبدیل شده است.

زیرا شما برای موفقیت باید ، از منابعی که اطلاعات محدودی از آنها در دسترس است ، محتوای با ارزش و به صورت مستمر تهیه کنید.

برای تولید محتوا نکات زیر را رعایت کنید.

با ارزش -

محتوای شما باید  چیزی مفید برای ارائه داشته باشد که بازدیدکنندگان نظیر آن را پیدا نکنند.

ارزش لینک دادن را داشته باشد -

محتوای شما اگر ارزشمند باشد ، سایر سایت ها با لینک دادن ، شما را به عنوان منبع معرفی خواهند کرد.

قابلیت share کردن -

با ارائه محتوای جالب ، مردم رغبت بیشتر برای به اشتراک گذاشتن آن با دوستان و آشنایان پیدا خواهد کرد.

بهینه سازی شده -

علاوه بر رعیات اصول بالا ، محتوا باید طبق اصول ، با سرعت لود خوب و طراحی جالب ارائه شود.

 

موفق باشید

پایان

طراحی سایت پرنا

 
نوشته شده در يکشنبه 10 تير 1397ساعت 22:14 توسط ادمین


آخرين مطالب
» <-PostTitle->

Design By : بست بلاگ